V košíku máte 0 položek

Volejte 777 855 100

Kategorie
Facebook

 V Kamisportu nově značky Shred a Slytech

TECHNOLOGIE SHRED

 

Na této stránce bychom vás rádi seznámili s technologiemi, které jsou používané při výrobě produktů značky SHRED. SHRED si zakládá na používání těch nejmodernějších technologií v kombinaci s originálním designem. Nejdříve si však můžete přečíst pár slov od zakladetele značky - Teda Ligetyho.

Ted Ligety

SHRED MANIFEST - Let´s unite all snowsports

Shred optics je založena na naší lásce ke „Shreddingu“ (angl. roztrhat, rozcupovat, roztrhat) v jakékoliv myslitelné podobě.


„Shredding“ je o pocitech, které zažijete při překonávání hranic vlastních schopností a dovedností, prostě když se chcete pobavit. Je to pozitivní hnutí, mezi „Shredders“ není žádná nenávist. Proč je tolik nepřátelství a zaujatosti vůči ostatním podobám sportu?


Když si to rozeberu, všichni se snažíme o stejnou věc: zábavu, volnost a sebevyjádření. Shred je o posunování stylu ve sportu a, ano, překračujeme meze běžných konvencí, ale jedná se pouze o způsob zprostředkování našeho smyslu pro humor o našem sportu a užívání si zábavy s ním. To je důvod, proč jsou naše produkty 100% duchovním dítětem sportovců, kteří je sami používají, jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů a za použití těch nejlepších postupů a samozřejmě se svým vlastním a originálním stylem. To vše proto, aby byl uspokojený každý „Shredder“.


Shred byl založen Olympijským vítězem i celkovým vítězem Světového poháru v obřím slalomu Tedem Ligetym společně s horlivým lyžařem/technikem Carlem Salminim. Tedy žádný konglomerát businessmanů. Dáváme naši vášeň, know-how a lásku ke sportu do každého našeho produktu.

Ted Signature

Ted Ligety

Brýle Shred - použité technologie

NoDistortion NoDistortion je technologická novinka patentovaná firmou Shred Optics. Dvojité sklo se díky ní může přizpůsobovat měnící se nadmořské výšce, aniž by docházelo k optickému zkreslení. Molekuly vzduchu mohou prostupovat skrze mikroporézní červený filtr PORON(TM), díky čemuž zůstává nezměněn rozestup mezi vnitřním a vnějším sklem, zatímco voda a vlhkost jsou filtrem zastaveny a nedostanou se tak mezi obě skla. Skla s technologií NoDistortion zajistí maximální optickou přesnost.
Antifog Shred optics zakládá svojí ochranu proti zamlžování na použití dvojitých skel, která zajišťují termální bariéru mezi vnitřním a vnějším sklem. Díky tomu je vnitřní sklo udržované teplé a suché, přičemž speciální ošetření vnitřního skla zajišťuje pohlcení vlhkosti dříve, než se sklo může zamlžit.
Flowtex FLOWtex je vodu a vlhkost odpuzující materiál, který je použit na horní straně brýlí. Díky FLOWtexu se udržují ventilační otvory bez sněhu, ledu a vody bez ohledu na to, jak moc špatné počasí zrovna je.
Altitude compensation valve Výškový přetlakový ventil je technologie, díky které si skla řady Omnibot  zachovávají optickou přesnost bez ohledu na nadmořskou výšku. Jedná se o podobný funkční princip jako u technologie NoDistortion.
Whipped cream blue Modrá pěna Whipped Cream Multilayer Face Foam je inovovanou verzí původní Whipped Cream pěny. Poskytuje ještě lepší komfort a přidává větší odolnost proti opotřebení a také lepší kontrolu pocení.
Whippedcream Whipped cream znamená v angličitně šlehačka a přesně tak jemná je naše hypoalergení vícevrstvá pěna. Díky tomu váš obličej bude naše brýle Shred milovat.
Tapered Foam Tapered foam je nový tvar vnitřního polstrování u vybraných typů brýlí Shred, který vylepšuje pohodlí a komfort při používání.
UV protection Naše skla blokují 100% škodlivého záření UVA,UVB i UVC a mají speciální Anti-Scratch vrstu, která poskytuje zvýšenou ochranu proti poškrábání.
Polarized

Polarizované sklo Shred snižuje odlesky a oslnění tím, že blokuje rozptýlené světelné odrazy přicházející z různých směrů od povrchů, jako jsou sníh nebo voda. Polarizační proces tak eliminuje tu část světelného spektra, která zkresluje barvy, ale zároveň zajišťuje vynikajícím způsobem vnímání hloubky, čímž výrazně zlepšuje vidění především v horších podmínkách.

Photochromic Fotochromatická skla disponují technologií, která je senzitivní na světlo. Inteligentně a zcela automaticky se adaptují v závislosti na množství světla dopadajícího na sklo. Sklo PHOTOCHROMIC reaguje na změny intenzity slunečního svitu a během několika sekund se tak může přizpůsobit jeho zvýšení či snížení svým zabarvením.
Grip-on straps Grip-On pásky poskytují nezbytnou přilnavost tak, aby brýle vždy seděly na svém místě a je jedno, zda jde o čepici, čelenku anebo helmu (samozřejmě ta nejlepší varianta).
Bamboo strap Pásek na brýle je vyrobený z přírodního bambusového vlákna.
Extra wide Takto označené brýle jsou navržené, abyste viděli vše a ještě něco navíc. Jedná se o ten nejlepší výhled, který vám můžeme nabídnout. Ideální, pokud potřebujete mít ničím neomezený výhled do všech stran... Periferní vidění je důležité pro Vaší bezpečnost!!
wide Brýle označené Wide nabízí velmi široké zorné pole, díky kterému budete neustále "v obraze" o tom, co se děje okolo...Široké zorné pole je základ všech brýlí Shred. Nemáme rádi "bazénové plavecké brýle", ze kterých není vidět okolo sebe. Proto i naše normální rámečky jsou výrazně větší, než je standard u konkurence. Brýle mají pohled zlepšovat, nikoliv ho omezovat!! Periferní vidění je důležité pro Vaší bezpečnost!!
Helmet Tvar brýlí Shred je navrhován tak, aby dobře padly do helem jakéhokoliv druhu. Budeme samozřejmě rádi, pokud k brýlím Shred zvolíte i naši helmu, ale rozhodně vás k tomu nenutíme tím, že by naše brýle pasovaly pouze s naší helmou.

 

NO BS

No BS Lens Replacement system - nová technologie umožňující rychlou a především jednoduchou výměnu skla
Bonus Brýle označené tímto logem mají v balení zcela zdarma druhé sklo.
Made in Japan Vyrobeno v Japonsku, kde disponují těmi absolutně nejlepšími technologiemi pro výrobu skel.
Made in Italy Made in Italy. Synonimum pro univerzální kompatibilitu, vysokou kvalitu, odolnost a samozřejmě styl.
LaTigre Design od americké lyžařky Resi Stiegler.
RDM Romain de Marchi model. Světová snowboardová legenda ze Švýcarska vytvořila ve spolupráci se Shredem vlastní designovou řadu.

Helmy Shred - použité technologie

 

norma FIS 2013 RH pro závodní helmy GS, SG a DH
2nd Skin Inside Helmy označené tímto logem jsou vybaveny nejnovějším ochranným materiálem proti nárazům Slytech 2nd Skin XT. Tato hmota je přidána jako mezivrstva v sendviči skeletu helmy, aby byla ještě zvýšena ochrana hlavy při nárazu. Absorbce nárazu funguje progresivně, a chrání tak při malém i velkém nárazu.
ICEdot Všechny helmy Shred sezony 2013 / 2014 exkluzivně využívají a integrují ICEdot technologii. ICEdot štítky slouží ve spojení s ICEdot službami pro identifikaci sportovce v případě první pomoci po nějaké nešťastné události. Každá takto označená helma SHRED nese na sobě jedinečný PIN kód, který umožní rychlé zjištění důležitých informací o dané osobě - záleží na každém, kolik informací o sobě do systému zadá. Mezi ty nejčastěji uváděnými jsou jméno, základní zdravotní informace (krevní skupina, alergie, ...) a nouzové kontakty. K těmto informacím se v případě potřeby dostane kdokoliv za pomocí SMS. Stačí pouze poslat PIN kód na číslo uvedené na štítku na helmě a během několika vteřin přijde odpověď. Jedná se o placenou službu, která je pro první rok užívání zdarma k helmě SHRED. Více o této službě přineseme ve zvláštním článku....
DH/SG FIS Takto označená helma plně odpovídá nejnovějším bezpečnostním předpisům FIS pro rychlostní disciplíny. Takto certifikované helmy musí nabízet mnohem větší ochranu při nárazech než "běžně" certifikované helmy dle evropských či amerických norem. Shred byl v sezoně 2011 / 2012 jediný, kdo takto bezpečné helmy nabízel do volného prodeje. Pro letošní rok jsou tyto helmy ještě vylepšeny díky technologii Slytech 2nd Skin XT. U helem Shred je jedno, zda jste závodník světového poháru nebo 5-ti letá začátečnice - oba dostanou naprosto stejně bezpečnou helmu.
EN 1077 A EN 1077 A je evropským standardem pro helmy určené pro alpské lyžování a snowboarding. Helmy odpovídající této normě procházejí sérií testů absorbce nárazu a penetrace helmy, schopnosti upevňovacího systému udržet helmu na svém místě, omezení výhledu a odolnosti materiálu. Série testů probíhá při nízké, pokojové a vysoké teplotě prostředí, helmy jsou taktéž vystaveny umělému procesu stárnutí. Helmy dle normy EN 1077 A musí mít tvrdý materiál v oblasti uší.
EN 1077 B EN 1077 B je evropským standardem pro helmy určené alpským lyžařům a snowboardistům. Helmy odpovídající normě EN 1077 B procházejíí stejnou sérií testů, jako přísnější norma EN 1077 A. Rozdílem je menší ochranná plocha helmy, což umožňuje použití tzv. "měkkých uší" pro vyšší komfort.
ASTM F2040 ASTM F2040 je Americký Národní Standard pro helmy určené pro rekreační zimní sporty. Helmy odpovídající této normě procházejí především velmi náročnými dynamickými nárazovými testy, zkoumá se také, zda helma nemůže sklouznout z hlavy, jsou podrobeny třem různým nárazovým testům. Rovněž za nízké, pokojové a vysoké teploty. Nelze přesně říci, zda je přísnější norma tato americká či evropská 1077 A - každá z nich se zaměřuje na trochu jinou oblast. Všechny naše helmy splňují zároveň jak ASTM, tak i EN1077, nevyrábíme speciální modely určené pouze pro Evropu či USA.
Quick release buckle Rychlorozepínací přezka na helmě umožňuje jemné nastavení utáhnutí helmy a zároveň jednoduché a rychlé rozepnutí, a tím i rychlé sejmutí helmy v případě potřeby.
Adjustable earpieces Boční vycpávky okolo uší jsou odnímatelné a posunutelné tak, aby si každý mohl helmu přizpůsobit své hlavě pro mimořádný komfort i bezproblémové slyšení.
Custom fitting Takto označená helma je dodávána se 2 různými a zaměnitelnými vnitřními vycpávkami a 2 různými páry bočních vycpávek. Díky tomuto má každá helma 4 různé velikosti pro perfektní přizpůsobení každé hlavě.
SHREDry Speciální materiál SHREDry používáný jako polstrování uvnitř helmy má mnoho příjemných vlastností. SHREDry je samozřejmě velice prodyšný, čímž kontroluje teplotu, dále má materiál úpravu anti-statickou a proti-zápachovou. Díky těmto unikátní vlastnostem vás helma v zimě zahřeje a v létě naopak příjemně ochladí.
DUAL DENSITY EPS - speciální úprava skeletu helmy, která zvyšuje schopnost absorbovat nárazy v kritických částech helmy
FIT PERFECT FINDER
VENTS SWITCH
SLYTECH NOSHOCK
Shredvent SHREDvent system je náš důmyslný odvětrávací systém, díky kterému je z helmy odváděn přebytečný teplý a vlhký vzduch z oblasti nad brýlemi. Tímto postupem je tak ještě více posílena ochrana proti zamlžování brýlí.
Foldable vent cap Vnitřní vycpávka helmy má dvě pozice - jednu rozloženou a druhou složenou. Normálně je vycpávka rozložená, a poskytuje tak izolaci proti chladnému počasí, v případě teplého dne se boční části vycpávky složí doprostřed, a helma tak lépe odvětrává.
Shredwheel Kolečko SHRED wheel zajišťuje snadné přizpůsobení velikosti helmy během nekolika málo vteřin. Ergonomicky tvarované kolečko umožní doladit nastavení helmy v rozsahu až 6 cm.
Removable lining Vyjmutelné vnitřní polstrování pro jednoduché a snadné čištění a praní.
Google bucket Takto označené helmy Shred umožňují vybrat si a vyměnit pásek (prodáváno samostatně), kterým se zajišťují brýle na helmě. V nabídce máme plno zajimavých barev, stačí si jen vybrat ten pravý pro Vás.
Shredaudio

Náš SHRED audio system vám umožní připojit si svůj telefon anebo MP3 přehrávač, abyste mohli poslouchat hudbu. Systém je dodáván se standardním audio jackem 3,5 mm. Nenabízíme však pouze sluchátka a jejich připojení, ale na přiloženém prodlužovacím kabelu naleznete i ovládání hlasitosti. Pokud zrovna nechcete audio systém používat, stačí pouze odpojit přehrávač, a žádné kabely vás nebudou obtěžovat.

Compatible audio

Helmy označené tímto symbolem mají tzv. "měkké uši" a jsou navrženy tak, aby bylo možné použít vaše vlastní řešení pro poslech hudby.

In-molded In-molded je technologie použitá při výrobě helem. Jedná se o způsob, kdy je kombinována vnější pevná skořepina s vnitřní částí, která pohlcuje nárazy. Díky této kombinaci vám můžeme nabídnout mimořádně pevnou helmu s nízkou váhou. Ochrana, komfort a cena jsou maximálně vyvážené u této technologie.
Customfit Shred Custom Fit je velice jednoduchý systém, kterým si můžete přizpůsobit velikost helmy tak, aby vám perfektně seděla. Systém využívá místo běžně známého kolečka stahovací popruh na suchý zip na zadní straně helmy.
Zákaznický servis

Nevíte si rady s výběrem?
Potřebujete radu nebo doplňující informace?

Jsme Vám k dispozici:
info@kamisport.cz

+420 777 855 100 Karel

+420 774 344 600 David

Vytvořila společnost Nový Web s.r.o. | © 2012 - 2019 Copyright